Робота Олесі Тимченко-Домброван,Одеса

Рецепт мастики для покриття тортів на основі желатину

Рецепт мастики для покриття тортів на основі желатину

Рецепт мастики для покриття тортів на основі желатину: (за рецептом Тетяни Хегай)

 1. цукрова пудра 500 гр желатин 12 гр
 2. холодна вода 35 гр
 3. кукурудзяний сироп 80гр (або будь-який інший без кольору:  глюкозний, інвертний, останній можна зробити самостійно з цукру , соди та лимонної кислоти)
 4. білок 1 шт (20г!!!)
 5. кокосовий жир трішки (1-2 чайні ложки) – можна замінити маргарином (не  олією! Потрібно тверді рослинні жири)
 6. лимонний сік 1 чайну ложку

Метод приготування:

 • 1.Просіяти цукрову пудру
 • 2.В окрему миску налити холодну воду, додати желатин та змішати до пюреподібного стану
 • 3. Поставити миску з   желатином на парову баню, добавити трішки кокосового жиру, помішувати весь час, поки не розчиниться желатин
 • 4. Добавити сироп і продовжувати  постійно  помішувати, поки не “розчиниться”, сироп повинен  гарно”поєднатися” з желатином
 • 5. В цукрову пудру добавити суміш  з желатином,  трішки вимішати і додати білок, лимонний сік  ( змішаний   барвником, якщо потрібна кольорова мастика)
 • 6. Вимішати  до однородної маси (Щоб до рук не прилипало, змазати  руки кокосовим жиром або маргарином) викласти в тару або пакет, залишити на добу.

Поради кондитерам:

Цукрову пудру не додавати, навіть якщо мастика при замісі буде здаватися липкою. Вимішувати потрібно міксером( потрібен потужний міксер не менше  400 ватт, якщо у Вас менш потужний, то міксер може згоріти). Вилити в пакет , дати постояти добу при кімнатній температурі, це дасть змогу змінити консистенцію на більш тверду. Зберігати 2 тижні при кімнатній   температурі, місяцями – в холодильнику. Якщо псуєтьсяЮ то на ній з‘являються жовто-рожеві вкраплення. Виходить дуже м ‘ягка та еластичка мастика для покриття торту.Якщо потрібна мастика для ліпки – то можна додати цукрову пудру, поки мастика не буде тримати форму.

Ідеї для натхнення: